Takie daty się pamięta na zawsze – 28 maja 2012 powstała Grupa AVERTO. Najpierw agencja windykacyjna, a teraz jedna z największych w Polsce agencji detektywstyczno-windykacyjnych. Na czele grupy od lat stoi Prezes Małgorzata Marczulewska, której doświadczenie w sprawach gospodarczych i obyczajowych na pewno wyróżnia ją na tle konkurencji. W czym tkwi sukces przedsiębiorstwa? – Ja wiem, że to brzmi dziwnie, ale windykacja zawsze była nie tylko moją pracą, ale i pasją. Naprawdę zajmowały mnie tematy związane z pieniędzmi i zawsze byłam osobą, która nade wszystko ceniła sobie sprawiedliwość. Dlatego zostałam windykatorem i detektywem, a do tego angażuje się społecznie – mówi detektyw Marczulewska.

Grupa AVERTO powstała w 2012 roku. Początkowo skala działania agencji była typowo lokalna i zawężona tylko do tematów związanych z windykacją i odzyskiwaniem długów dla przedsiębiorców i osób fizycznych. Z czasem ta działalność poszerzyła się o sprawy związane z detektywistyką.

– 11 lat to dowód na to, że jesteśmy już mocno zakotwiczeni na trudnym rynku związanym z windykacją i detektywistyką. W wielu przypadkach te sektory spotykają się, dlatego też zdecydowaliśmy się na połączenie w ramach jednej agencji tych dwóch funkcji. Najpierw była tylko windykacja, ale zrozumieliśmy, że np. namierzenie ukrywanego majątku dłużników wymaga szerszego spektrum instrumentów, postanowiliśmy poszerzyć naszą działalność. Okazało się to bardzo skuteczne. Poza sprawami gospodarczymi zaczęliśmy zajmować się także zdradami oraz kwestiami obyczajowymi – mówi Małgorzata Marczulewska.

Jak ostatnie lata wspomina prezes Marczulewska? Czy 11 lat obecności na rynku to sukces?

– Sukces i dowód na to, że nasza praca jest potrzebna. Wśród naszych klientów są przedsiębiorcy oraz osoby fizyczne, które potrzebują wsparcia np. w przypadku odzyskiwania długów. To sprawy rodzinne, to kwestie związane z szantażami, zdradami, oszustwami matrymonialnymi, ale i np. wywiadem gospodarczym. Agencje windykacyjne i detektywistyczne działają w specyficznym otoczeniu gospodarczym, u nas jest więcej pracy, gdy w gospodarce dzieje się źle np. w czasie pandemii czy wojny. Nie jesteśmy jednak agencją, której zależy na „zdołowaniu klienta”. Wyłamujemy się ze stereotypu agencji windykacyjnej – mówi Małgorzata Marczulewska. – Na kolejnych 11 lat życzę sobie życzliwych ludzi dookoła. Jesteśmy pomocni przedsiębiorcom, pomocni osobom fizycznym, jesteśmy zaangażowani społecznie – mówi prezes i założycielka Grupy AVERTO.

Warto dodać, że Grupa AVERTO jest założycielem i administratorem stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom.