To jedno z najważniejszych wydarzeń świata zachodniopomorskiej gospodarki – Grupa AVERTO otrzymała wyróżnienie w plebiscycie „Równa firma”. Co roku koło naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego nagradza i wyróżnia firmy, które poza swoją statutową działalnością zajmują się promowaniem społecznej odpowiedzialności biznesu. – Wyróżnienie z rąk kapituły konkursowej jest dla nas wielką radością i motywacją do dalszej pracy. Bardzo doceniamy działalność dr Katarzyny Kazojć oraz koła naukowego Biznes Innowacje Networking – mówi Prezes Grupy AVERTO Małgorzata Marczulewska.

Dla Grupy AVERTO rok 2020 jest bardzo pracowity! To czas, gdy dynamicznie rozwija się nasza statutowa działalność, czyli detektywistyka, wywiad gospodarczy i windykacja. To również czas, gdy szeroko angażujemy się społecznie, co zostało docenione przez kapitułę konkursu Równa Firma. Gala finałowa odbyła się w tym tygodniu na Uniwersytecie Szczecińskim. Grupa AVERTO znalazła się w grupie firm wyróżnionych. W wydarzeniu uczestniczyła Prezes Małgorzata Marczulewska.
– Grupa AVERTO działa od 8 lat. Za nami czas dynamicznego rozwoju i wielu inicjatyw, którym partnerowaliśmy. Naszą podstawową działalnością jest windykacja. Branża ta kojarzy się z działaniem raczej mało empatycznym. Postawiłam sobie za zadanie sprawić, by wizerunek windykatora to był wizerunek człowieka, który chce pomóc rozwiązać problem, a nie zniszczyć kogoś, komu w życiu podwinęła się noga. Mam nadzieję, że mogę mówić o sobie „windykator z ludzką twarzą”. Taka jest działalność naszej firmy, zarówno w odniesieniu do windykacji jak i spraw gospodarczych czy
detektywistycznych – mówi Małgorzata Marczulewska, Prezes Grupy AVERTO. Wyróżnienie w plebiscycie „Równa Firma” jest motywacją do dalszego działania i wspaniałym dowodem na to, że społeczna odpowiedzialność biznesu ma sens. – Grupa AVERTO prowadzi Stowarzyszenie STOP Nieuczciwym Pracodawcom. To kilkadziesiąt rozwiązywanych spraw rocznie.


Nasza działalność jest w stu procentach społeczna, pomagamy bezpłatnie, a dzięki szerokiej sieci przyjaciół i partnerów, udaje nam się rozwiązywać wiele spraw. Dlaczego powstało stowarzyszenie? Ja mówię zawsze, że jest to spłacenie pewnego długu wdzięczności wobec życia. To moje podziękowanie – mówi Prezes Małgorzata Marczulewska. Grupa AVERTO w tym roku zaangażowana była m.in. we wsparcie Fundacji S.O.S Wioski Dziecięce. – Będziemy nadal szeroko działać. Rok 2020 daje nam pole do popisu jeżeli chodzi działalność STOP Nieuczciwym Pracodawcom, spraw jest tak
dużo, że śmieje się, że powinniśmy zajmować się tym na pełen etat, a to tylko dodatek do naszej standardowej pracy. Dodatek ten daje dużo satysfakcji – mówi Prezes Małgorzata Marczulewska.
Laureatem plebiscytu Równa Firma została firma Nordic Consulting & Development Company S.A., a firmy, które były bardzo bliskie zwycięstwa to Mentor Sp. z o.o., Sp. K oraz MPS International Sp. z o.o.