Jedna z największych agencji windykacyjnych i detektywistycznych w regionie właśnie kończy 10 lat. Wszystko zaczęło się 28 maja 2012 roku. Najpierw tylko sprawy związane z windykacją i odzyskiwaniem długów, a potem także specjalizacja detektywistyczna? Dlaczego taka kolejność? Jak mówi Prezes Małgorzata Marczulewska to efekt obserwacji, że wyjaśnianie spraw związanych z dłużnikami wymaga umiejętności i kompetencji detektywistycznych. AVERTO to jednak nie tylko sprawy gospodarcze, ale i obyczajowe. – Jako windykacja specjalizujemy się w obsłudze przedsiębiorstw i odzyskiwaniu zadłużenia od nieuczciwych klientów i partnerów biznesowych. Jako detektywi zajmujemy się gospodarką, ale i sprawami obyczajowymi: zdradami, szantażami czy kradzieżami. Pracy nie brakuje, choć jesteśmy gotowi do podejmowania kolejnych wyzwań – mówi Prezes Małgorzata Marczulewska.
10 lat AVERTO: WINDYKACJA
10 lat istnienia to dekada sukcesów, wzlotów, kryzysów, momentów wielkich sukcesów, ale i czas niepewności. Jedno jest pewne – działalność Grupy AVERTO od zawsze wyróżniała się wielką aktywnością, wysoką jakością świadczonych usług oraz zaangażowaniem. Kolejna dekada będzie podobna, choć prezes Małgorzata Marczulewska przyznaje, że jest gotowa na kolejne wyzwania.
– Nie ma nigdy dwóch takich samych spraw. Może się wydawać, że windykacja to po prostu ściąganie długów, a to praca mająca często bardzo psychologiczny i społeczny wymiar. Oczywiście nieuczciwi kontrahenci to podstawowa przestrzeń naszej działalności, ale często zajmujemy się także sprawami dzikich lokatorów czy ukrywaniem majątku. Tutaj więc nie chodzi tylko o odzyskanie pieniędzy, ale także wykazanie, że ktoś kto mówi „nie mam pieniędzy”, tak naprawdę ma je i skrzętnie ukrywa – mówi Małgorzata Marczulewska.
Grupa AVERTO powstała w 2012 roku. Zespół tworzą doświadczeni windykatorzy oraz analitycy gospodarczy, których działania są ukierunkowane na uczciwe i etyczne, ale jednocześnie skuteczne odzyskiwanie należności klientów. – Byliśmy od początku nastawieni na sukces, ale moim osobistym celem było zmienienie wizerunku windykatora. Nie każdy jest „karkiem z tatuażami” z którym nie można się dogadać. W naszym interesie leży pomoc zarówno jednej jak i drugiej stronie. Sponiewierany dłużnik nie odda pieniędzy wierzycielowi. Dłużnik, który będzie mieć perspektywę wyjścia z długów? Owszem. Moja teza jest prawidłowa o czym świadczy 10 lat obecności na rynku i setki zadowolonych klientów – mówi Małgorzata Marczulewska.
10 lat AVERTO: DETEKTYWISTYKA
Usługi detektywistyczne dołączyły do portfolio Grupy AVERTO w 2017 roku jako uzupełnienie usług gospodarczych i windykacyjnych, ale w międzyczasie agencja wyspecjalizowała się także w sprawach obyczajowych.
– Zdrady to 50% tematów z którymi borykają się detektywi. U nas jest podobnie. Zdrady, dokumentacja rozwodowa, namierzanie adresów kochanków, namierzanie adresów dłużników, pomoc ofiarom szantaży czy oszustwa matrymonialne, takich tematów jest najwięcej – przyznaje Małgorzata Marczulewska. – Rośnie ilość zgłoszeń w sprawach kradzieży i oszustw np. w Internecie czy na placach budowy. Zdarzają się także sytuacje kryminalne, zaginięcia czy poszukiwanie autorów hejterskich komentarzy i wiadomości. Praca detektywa polega na tym, by zawsze być „na czas” i robić wszystko, by nasi klienci poznali prawdę na temat ważnych dla siebie spraw – mówi Małgorzata Marczulewska.
10 lat AVERTO: STOP NIEUCZCIWYM PRACODAWCOM
Grupa AVERTO w 2017 roku powołała do życia stowarzyszenie STOP Nieuczciwym Pracodawcom. Najpierw zajmowało się ono sprawami typowo pracowniczymi i interwencyjnymi. Od 2020 roku skala podejmowanych spraw urosła drastycznie.
– Najpierw były sprawy pojedyncze, potem było ich kilkanaście w miesiącu. Od momentu wybuchu pandemii mieliśmy nawet ponad 50 zgłoszeń dziennie. Zalewała nas fala skarg, próśb o pomoc, informacji o tym, że w niektórych firmach coś dzieje się nie tak. Pandemia spowodowała, że wiele firm upadło. Potem była fala związana ze szczepieniami. Cały czas otrzymujemy dużo wiadomości o trudnej sytuacji pracowników handlu. Zawsze było sporo wiadomości związanych z nieterminowym płaceniem pracownikom. Do tego kwestie związane z pracą sezonową czy teraz wojną w Ukrainie. Stowarzyszenie to nasza działalność w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Czujemy się dumni, że dzisiaj to już jest marka i naprawdę mocno rozpędzona maszyna – mówi Małgorzata Marczulewska.
Stowarzyszenie udziela porad prawnych oraz windykacyjnych. Naszymi filarami są doskonali prawnicy: Mateusz Galikowski, mec. Grażyna Wódkiewicz oraz mec. Marek Jarosiewicz.